HAKKIMDA

Kaan Şahin, boş zamanlarında insan ve toplum üzerine düşünerek, psikolojiyi, sosyolojiyi, biraz antropolojiyi, az buçuk kariyer danışmanlığını, ucundan köşesinden felsefi bakış açılarını bir şizoid edasıyla, kendini keşfedilmemiş bir dahi kibrinde hissederek, yaşama ve topluma dair fikirlerini yazarak; üretme, bir şey var etme ihtiyacını karşılayan bir psikolojik danışmandır.

Psikolojik danışman Kaan Şahin, kuzeyden komünist rejimin, batıdan emparyalist güçlerin, güneyden komünist ve emparyalist güçlerin parselleme kavgasına düşüp, kan gölüne çevirdiği Arap coğrafyasının ve doğudan Arap coğrafyasından hallice her gün yeni bir terör örgütünün doğurulduğu topraklar arasında sıkışıp kalmış, kimyası Çernobil’in bozduğu Karadeniz yaylaları gibi bozulmuş, sıradan, senin benim gibi bir Anadolu çocuğudur.

Yaşam rehberi kategorisi altında umutsuzluğa düşmüş, başarıya ulaşma yollarını arayan biraz da depresif moddaki bireyler için evrene olumlu mesaj gönderin, sevgi kelebeği olun, seni gidi sevgi pıtırcığı minvalinde paylaşımlarda bulunurken, paylaştıklarına kendisi de pek inanmadığını belirtmekle birlikte alttan altan “Söylediklerini yapın ama yaptıklarımı yapmayın” diyen bir psikolojik danışmandır Kaan Şahin.

Toplum rehberi kategorisinde, sosyoloji mezunlarının kendi alanlarını talan edip, alan dışı atamalarla psikolojik danışman kadrolarına yerleşmelerinin intikamını alır Kaan Şahin. Alanı sosyoloji olmamasına rağmen, topluma pili bitmiş itfaiye feneri tutarak toplumu çözümler, atomlarına ayırır, elektronlarını çarpıştırır. Öz Türk kültüründen sapmaların, dini inançlar ile Arap kültürünü karıştırmaların yarattığı melankoliyi bir batılı edasıyla oryantalizmle birleştirmek zorunda kalır görüşlerini. Hey gidi Erklik Han, Ülger, İdil-Yerg su …Nerede o eski şamanlar… Nerede bin yıl öncesinde bile bugünün doğu kültürlerinden çok daha üstün olan Orta Asya Türk kültürü…Derken günümüz Türk toplumunun, batının iğrençliğini bilim ve entelektüellik olarak, doğunun cahiliye devrinden kalma kültürünü din olarak yaşamasından yakınır psikolojik danışman Kaan Şahin.

Ebeveyn rehberi, yarın sorunlu gençler görmemek umuduyla yazılar barındırır. Anne ve babaların, on yıl sonra psikolojik sorunlarla boğuşan evlat görmek istemediklerini bildiğimden, Freud’un deneylerle ispatlanamaz ve yalanlanamaz görüşleri ışığında oral fiksasyon, anal tutucu ve salıcı, fallik kişilikli gençler yetişmemesi içindir ebeveyn rehberi kategorisindeki yazılarım. Şüphesiz burada ebeveynler için dersler vardır.

Klinik rehberinde ise siteyi dolu göstermek adına yazılmış, her yerde rahatça bulunabilecek, ruhsal problemlere yönelik sıradan kitabi bilgiler paylaşmışılmıştır. Bu kategori toplumun sadece yüzde birini ilgilendirir. Klinik yazısı dikkatinizi çekmediyse büyük ihtimalle zaten sorun yok demektir.

Kısacası Kaan Şahin, bireysel ve toplumsal konularda muallak bazı şeyleri, mutlak bir şey yapmayı hedefleyen bir psikolojik danışmandır. Hiçbir şey yapmasa bile bir şeyler yapmaya çalıştığından emin bir edayla klavyesini konuşturur.